Medyumlar

Doğru Medyum Kimdir?

Ruhlar alemi ile insanlar arasında aracılık görevi gören medyumların kökleri çok eskilere dayanmaktadır. Ruh ötesi ile fiziksel dünya arasında bağlantı kurabilme özellikleri bulunan medyum kişileri ilgi çekici bir niteliktedirler. Medyumların ruhsal alanla kurdukları bağlantı, birçok insan tarafından ilgi çekmekte ve gün geçtikçe ilgiler artmaktadır. Doğru Medyum Kimdir? başlıklı bu yazı içerisinde medyumların ve doğru medyumların kimler olabileceğine dair bilgiler açıklanacaktır.

Doğru Medyum Kimdir?

Günümüzde köşede gizli olarak kalmış her şeyi tüm gerçekliğiyle bilme arzusu ve ruhsal alemle ilgili sorunların çözümlenmesi gibi konular nedeniyle medyumlara da merak artmaktadır. Toplumda gitgide merak uyandıran ruhsal alem,  büyü ve cinler gibi konulara olan ilginin nedenlerinden biri de insanların yalnızlaşmasıdır. Gündelik hayatta iş koşuşturmacası ve hızlı yaşamlar içerisinde insanlar da sürekli kendi köşelerine çekilme ihtiyacı duyarlar. Ancak bu köşeye çekilme sonucu kişiler ruhsal anlamda da bir rahatlama sağlamak için büyü veya medyum gibi araçları kullanırlar. Medyumlara duyulan merakların altında yatan sebeplerden biri de budur. Bu arayış içerisinde insanların önüne doğru medyum ve dolandırıcılığı destekleyen medyum olarak iki yön çıkmaktadır. Hasarlı ruhlarımıza çözüm bulmak için görüştüğümüz veya iletişime geçtiğimiz medyumlara dikkat edilmelidir. İnsanları ruhsal anlamda feraha kavuşturmak yerine daha kötü bir hale koyabilirler. Doğru medyum arayışı sürecinde tüm noktaların değerlendirildiğinden ve medyumun donanımlı olduğundan emin olmak gerekmektedir. Şimdi doğru medyumların kim olduklarını daha detaylı ele alalım.

Doğru Medyuma Dair Püf Noktalar

İstediğiniz kriterlere sahip ve doğru bir medyum hocası bulmak epeyce zor bir iştir. Doğru medyum bulmanın Püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz;

  1. En başta sayılabilecek önemli kriterlerden biri, Doğru Medyumun çıkar ve menfaat peşinde olmamasıdır. Hayır işi yerine menfaat odaklı düşüncelere sahip olan medyumlardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.
  2. Doğru medyumların önemli bir diğer nitelikleri ise temiz bir yüreğe sahip olmalarıdır. Sonuçta medyumlar, gönüllü bir iş yaptıkları için gönülden gelen temizlikleri ile insanlara yaklaşmalı ve yardımcı olmalıdırlar.
  3. Doğru medyumların kim olduklarına dair önemli bir nokta ise iyi bir dinleyici olmalarıdır. Samimi bir muhabbet kurabilmeli ve sizle saygı çerçevesi içerisinde muhatap olmalıdır.
  4. Uzun veya kısa vadeli bir işlem yapacaksa dahi vaktinizi çalmayacak veya hemen oldu bittiye getirmeyecek şekilde tutarlı bir zaman kavramına sahip olmalıdır.
  5. Ruhen iyi olmalı ve en önemlisi de ilim ve irfan bakımından bilgi zenginliği taşımalıdır.

Doğru medyumun kim olduğuna dair noktalar kısacası bu şekildedir. Özellikle ilim ve irfan bakımından zengin olmaları, manen iyi bir ruha sahip olmaları, menfaat peşinde olmak yerine problemlerinizi çözüm bulabilecek kişiler olmaları, bu kategori içerisinde yer almaktadır. Doğru medyumun kim olduğunu tespit etmek zor olsa da bu tür noktalara dikkat ederek doğru medyumun kim olduğunu bulabilirsiniz.

Sahtekar Medyumlar Nasıl Ayırt Edilir?

Yukarıda bahsedilen medyum özellikleri dışında yer alan kişiler doğru medyumdan uzaktadır. Çok fazla samimiyet kuran, kısa sürede işi halletmeye çalışan, yeterli zamanı ve işlemleri yapmayan, kesin çözümler üretemeyen, insanları geçiştiren, karşılığında devamlı ücret talep eden, yalnızca dijital ortamlarda popülerliğini sürdüren, geçmiş kültürlerle bir bağı bulunmayan, soyu ve ünvanı nereye bağlı olduğu konusunda şüphe uyandıran, yardım ederken gönülsüz ve yapay bir his geçiren kişiler genel olarak sahte medyumlardır. Özellikle de bilgi dağarcığını zayıf gördüyseniz doğru medyum olduğundan şüphe ederek başka arayışlar içerisine girmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu