Medyumlar

Güvenilir Medyum Kimdir?

Astrolojiden burçlara ve daha birçok alana kadar yapılan araştırmalar gitgide artmaktadır. Dijital ortamlarda ve sosyal medya araçlarında gündemi arada bir sarsan medyum konusuyla devamlı karşılaşmaktayız. Gündemde rağbet gören medyum konusu, elbette sahtelikten uzakta Güvenilir Medyum Nasıl bulunur? ve Güvenilir Medyum Kimdir? soruları ile merakta bırakır. Sorularınıza cevap arıyorsanız bu yazı doğru adreste olduğunuza işarettir.

Güvenilir Medyum

Ruh ötesi alanla bağlantı kurabilen ve ruhlar ile insanlar arasında aracılık yapabilen büyücü kimselere medyum denir. Büyücü de denilir çünkü medyumun çıkış noktası büyüdür. Büyünün ruhsal alanla kurduğu ilişkiyi kurabilen medyumlar uzun süredir varlıklarını korumaktadırlar. Sahte medyumlar ile Güvenilir medyumları ayırmak günümüzde daha zor bir durumdur. Özellikle de dijital ortamlarda da tapılan medyumlar güvenirliliğini zedelemektedir. Ancak Güvenilir medyumu ayırmanın bazı püf noktalarını açıklayacağız.

Güvenilir Medyum Kimdir ve Nasıl Ayırt Edilir?

güvenilir medyum kimdir

Sahtekarlıkların her alanda revaçta olduğu şu günlerde güvenilir medyum bulmak ve ayırt etmek de hayli zor. İnsanın komşusuna dahi güvenmediği, sürekli telefon dolandırıcılığı ve daha akla gelen çoğu negatif sahtekarlıkların olduğu bir zamandan geçiyoruz. Bu koşullarda Güvenilir Medyumun ayırt edilmesi de gitgide zorlaşabiliyor. Güvenilir Medyumun ayırt edilmesinde ki püf noktaları şöyle sıralayalım.

  1. Gereksiz her yalakalık ve fazla samimiyetten kaçınan kimselerdir. Saygısızlık fark ettiğiniz zaman sahteliğinden şüphelenin.
  2. Medyumla tanıştığınız da sabır çıtasına sahip olduğundan emin olmak gerekir. Sizi dinlerken ve işlem yaparken aceleci ve üstünkörü davranıp hemen sorunu halletmemelidir.
  3.  Bilgi temelleri geçmişe dayanan ve geçmişten gelen bir ünvana sahip olması güvenilirliğini kanıtlayan bir özelliktir. Birden bire sosyal medyada veya çevrede popüler olmuş kimseler Güvenilir Medyumlara dahil değildir.
  4. Popülerliği yayılmış bir medyumla ilgili bizzat kendisini destekleyen söylentilere kulak asmamak önemlidir. Ancak Güvenilir Medyumla ilgili insanların deneyimleri sonucu  yaptıkları yorumlamalar dikkate alınabilir. Böylece güvenirli medyum kişileri daha kolay bulunur.
  5.  Güvenilir Medyumda olmazsa olmaz koşullardan biri de bilgi birikimi geniş olan bilge şahıslar olmalarıdır. Faydasız ve boş bilgilerle kafanızı dolduran kişiler yerine konuşmaları ve yaptıklarıyla sizlere bir aydınlık katan ilim sahibi medyumlar olmalıdır. Doğuştan geldiklerine inandıkları kabiliyetleri söylemekle kalmasın size bunu işlemleriyle kanıtlasın.
  6. Bildiğiniz gibi büyü için de olsa medyum, süre, ayet ve belirli bilgileri yansıtabilmelidir. 
  7. Sosyal medya araçlarıyla iletişime geçilse dahi emin olmak için yüz yüze görüşmenizi teklif edebilirsiniz. Güvenilir Medyumlar, bu tür görüşmelerden kaçınmayacak tavırlar sergilemektedirler.
  8. Çıkarcı veya menfaatçi medyumlardan kaçınmak gerek. Güvenilir medyum yaptığı işlemlerden bir çıkar beklemeyen kişilerdir. Kendini yüceltecek bir çıkar fark ettiyseniz medyum olduğundan şüphe ediniz.
  9. İyi ve güvenilir bir medyumla iletişime geçilmek isteniyorsa problemleri iyi dinleyen, çözüm yöntemleri uygulayabilen kimseler ile muhatap olunmalıdır.

Güvenilir medyum için sayılmış olan maddeler püf noktaları içeriyordu. Bu püf noktalara dikkat ederek güvenilir medyumun kimler olabileceği ve nasıl sahte medyumlardan ayrılabileceğine dair tüyolar verilmiştir. Güvenilir bir medyum bulmak ve güvenilir medyumun kim olduğunu tespit etmek hayli zor bir uğraş ve zaman gerektirse de dolandırıcıların tuzağına düşmekten sizi alıkoyar. Sayılan bu tüyolara dikkat ederek güvenilir medyumu ayırt edebilmeye yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu